Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Novartis som arbetar inom MS. Du är varmt välkommen att kontakta oss via telefon eller mail.

Håkan Edman
Territory Manager
haakan.edman@novartis.com
+46767691188

Henrik Svenson
Territory Manager
henrik.svensson@novartis.com
+46725751790

Kimia Yousefi
Territory Manager
kimia.yousefi@novartis.com
+46708893111

Erik Håkanson
Territory Manager
erik.hakanson@novartis.com

Katraina Bremberg 
Territory Manager
katarina.bremberg@novartis.com
+46708893372

Sophie Palmquist-Klockhoff
Marketing Coordinator
sophie.palmquist-klockhoff@novartis.com
+46708893433

Daniel Holland 
Brand Manager
daniel.holland@novartis.com
+46708893274

Jonas Wolpher
Franshise Head NS Sweden 
jonas.wolpher@novartis.com
+4687323200

Amennai Beyeen
Senior Medical Advisor
amennai.beyeen@novartis.com
+46708893278

Ulla Sollenberg
Medical Science Liaison
ulla.sollenberg@novartis.com
+46708893242

Markus Sköld
Medical Science Liaison
markus.skoeld@novartis.com
+46708893313

 

Har du frågor angående våra receptbelagda läkemedel är du välkommen att vända dig till Novartis Medicinsk Information

Novartis Medicinsk Information
medinfo.se@novartis.com

Novartis Sverige AB
Box 1150, 183 11 Täby
Telefon +46 8 732 32 00
www.novartis.se

Den här webbplatsen avser att använda cookies för att förbättra webbplatsen och din upplevelse av den. Genom att fortsätta att navigera runt på webbplatsen accepterar du vårt användande av cookies. Om du vill ha mer information och/eller inte vill använda cookies när du besöker vår webbplats, besök Om Cookies.